سوالات متداول

فرق ورق سبک PVC با سخت PVC در چیست و چگونه میشود نمونه درست را تشخیص داد؟

1-وزن واحد حجم ورق سبک کمتر از ورق سخت است . 2-اگر به ضخامت ورق سبک دقت شود خلل و فرج های ریزی مشاهده میشود. 3-سطح ورق سخت صیقلی تر از ورق سبک است البته ورقهای سبک که به روش سلوکا تولید شده باشند دارای سطح صیقلی میباشند.

چگونه وزن ورق پلاستیک را راحتتر محاسبه کنیم؟

عرض(متر)*طول(متر)*ضخامت(میلیمتر)*دانسیته(گرم/سانتیمترمکعب)=وزن کیلو

آیا میشود ورقهای پلاستیک را در برابر اشعه آفتاب نصب کرد؟

بستگی به نوع ورق، شرایط نصب و شرایط اقلیمی میتوان پاسخ داد. کشور ایران 4فصل بوده و دارای شرایط مختلف اقلیمی است.

آیا ورقها در هر سایز، رنگ و ضخامتی در انبار موجود هستند؟

کالاهایی که مصرف و فروش زیادی دارند دارای موجودی انبار دایمی هستند.

آیا شرکت در تهران یا سایر شهرستانها دارای انبار کالا متعلق به خود میباشد؟

کالا فقط در کارخانه انبارش میشود لیکن کالای تولیدی این شرکت توسط بعضی از فروشندگان قابل تهیه خواهد بود.

چه نوع ورقهایی در شرکت صنایع ورق ایران تولید میشود؟

ورقهایی از جنس PVC سخت ، PVC نرم، پلی پروپیلن PP و پلی اتیلن PE .

آیا میتوان ورقهای پی وی سی را رنگ کرد؟

بله خاصیت رنگ پذیری و چاپ از خواص بارز این گونه ورقهاست. رنگهای مخصوص آن در بازار یافت میشود.

ژئوممبران یا ژئوممبرین چیست؟

ژئوممبرین یک لایه سینتتیکی و عموما ساحته شده از ورق های پلیمری - تولید شده به روش مستمر -از پلیمرهای پلی اتیلن ، پلی پروپیلن یا پی وی سی است که در پروژه های مرتبط با زمین و در کنار سایر محصولات ژئوسنتتیک مورد استفاده قرار میگیرند. ژئوممبران ها به منظور کنترل مهاجرت یا نفوذ مایعات و گازها در سازه ها و سیستم های ساخت بشر مورد نظر هستند. امروزه حفاظت از منابع ارزشمند تامین آب و نگهداری خاک از بدیهی ترین قسمتهای طراحی یک پروژه مرتبط با زمین است. برای جلوگیری و کنترل از هرز روی مایعات مضر طبیعت ، ژئوممبرانها بعنوان پوششی کارآمد در مخازن بکار گرفته میشوند.

چگونه میتوان کنترل کیفی ظاهری روی ژئوممبران انجام داد؟ استاندارد کیفی ژئوممبران HDPE ، ژئوممبران LLDPE و ژئوممبران PVC چیستند؟

ژئوممبران ها در درجه اول باید از نظر ظاهر کنترل شوند. کارشناسان معتقدند ژئوممبرین ها نیز باید دارای مشخصات ظاهری مناسبی باشند و اگر بعضی از اشکالات در ژئوممبرین دیده شوند بدون انجام سایر تستهای فنی آزمایشگاهی، مرجوع میشود. ژئوممبرین باید دارای سطحی صاف بدون ترک و ضایعات و ذرات ذوب نشده -بصورت زائده های کوچک - باشد. ضخامت ژئوممبراین نباید بصورت محسوسی دارای تلرانس زیاد باشد. ضخامت کناره و وسط باید مثل هم باشد. سطح ورق نباید دارای حفره و سالک بوده و فوران مواد حین تولید بصورت موج و ناصافی وجود نداشته باشد. استاندارد معمول ژئوممبران HDPE که در ایران شهرت دارد GRI GM13 است که البته استانداردهای دیگری در این رابطه وجود دارد. ژئوممبران LLDPE نیز با استاندارد GRI GM17 ارزیابی میگردد. یکی از استانداردهای کنترل کیفی ژئوممبران PVC تک لایه برای سازه های بتنی زیر زمینی ASTM D7176 میباشد.

پرده های صنعتی سردخانه ای چیستند؟

این گونه پرده های صنعتی با استفاده از ورقهای نرم PVC-P مقاوم در برابر سرمای بیشتر (تا -20) درجه سانتیگراد طراحی شده اند.

کاربردهای ساختمانی ورقهای پلیمری چیست؟

عایق رطوبتی فونداسیون، ایزولاسیون دیوار، آببندی چاله آسانسورها، آببندی روف گاردن (بام سبز)، پوشش سقف کاذب، پارتیشن بندی و پوشش دیوارهای خاص از جمله مصارف ورقهای پلاستیک هستند.

آیا میتوان از ورقهای PVC به عنوان کفپوش استفاده کرد؟

به دلیل مقاومت عالی در برابر سایش میتوان از ورقهای سخت و نیمه نرم پی وی سی به عنوان کفپوش های صنعتی استفاده نمود. لطفاً با کارشناسان شرکت تماس حاصل شود.

برای آببندی گود و فونداسیون ساختمان ها کدام کالا و به چه روشی پیشنهاد میشود؟

آببندی گود و فونداسیون میتواند با ژئوممبران PVC یا ژئوممبران LLDPE یا ژئوممبرین VLDPE انجام شود. نظر به اینکه عوارض دیوارها و کف در سازه ها بسیار زیاد است لدا انعطاف بیشتر و خاصیت ترمیم پذیری مطمئن تر ژئوممیران PVC میتواند امتیاز آن را از دیگر ژئوممبران ها به مراتب بالاتر نماید. روش نصب عایق پلیمری روی کف : گستردن یک لایه ژئوتکستایل روی بتن مگر اولیه، گستردن یک لایه ژئوممبران روی آن و جوشکاری منطقه همپوشانی شده آنها به یکدیگر و سپس تست خطوط اتصال است روش نصب روی دیوار: تثبیت ژئوتکستایل روی دیوار با دیسک یا راندل PVC ، تثبیت ممیرین روی دیوار با جوشکاری نقطه ای به دیسک ها با در نظر گرفتن اورلپ مناسب، جوشکاری محل همپوشانی شده با دستگاه اتوماتیک، تست خطوط و اتصال لایه های آببند کف و دیوار به یکدیگر. اضافه کردن یک لایه محافظ یا لایه های زهکش با دبی بالاتر به کف و دیوار نیز از جزییات اجرایی خواهند بود.

کلا ورقهای پلاستیکی کجا استفاده میشوند؟؟؟؟

هر جا نیاز به پوشش ،جداکننده ، عایق رطوبت ، عایق صوت یا عایق مواد خورنده، قطعات مقاوم در برابر سایش و مواد شیمیایی باشد امکان مصرف این نوع ورقهای پلیمری وجود دارد. صنعت، کشاورزی، ساختمان، تبلیغات، تونلها، کارخانجات ، قطعات وکیوم فرمینگ و ... از جمله مصارف ورقهای پلاستیکی است.

آیا میتوان از ورقهای سبک PVC به جای MDF استفاده کرد؟

در صورت وجود رطوبت و آب قطعاً پیشنهاد بهتری است و باید از PVC سبک استفاده کرد.

آیا ورقهای PVC ضد اسید در برابر همه اسیدها مقاوم هستند؟

برای تعیین میزان مقاومت ورقهای PVC حتما باید نوع اسید، غلظت،دمای کاری و شرایط نصب بررسی گردد.

چسب مناسب برای چسباندن ورقهای PVC به یکدیگر چیست؟

چسبهای مشهور به چسب PVC مناسب هستند و البته چسب فشار قوی PVC که حاوی حلال های اصلی PVC است عملکرد بهتری دارد.

ورقهای PVC سخت و سبک با چه وسیله ای برشکاری میگردنند؟

1- با عمودبر که دارای تیغه ی مخصوص PVC باشد. تیغه مذکور به وفور در بازار یافت میشود. 2-برای برشهای مستقیم و زیاد میتوان از اره های دیسکی استفاده کرد تیغه های آن باید الماسه و دنده ریز باشد.

ورقهای ایزولاسیون PVC , ژئوممبرانهای HDPE و LLDPE چگونه نصب میگردند؟

برای دریافت اطلاعات مفید به قسمت دانلود و کتابخانه سایت مراجعه کرده و بصورت منفک یا پکیج اطلاعات لازم را دریافت کرده یا در موارد خاص Case Study را با کارشناسان شرکت از طریق ایمیل یا تلفنی در میان بگذارید.